Dolny Śląsk pamięta o swoich bohaterach. Ogólnopolska konferencja o antykomunistycznym oporze

Wrocław stanie się stolicą pamięci o walce z reżimem komunistycznym. Już 13 czerwca 2026 roku odbędzie się wyjątkowa ogólnopolska konferencja poświęcona opozycji antykomunistycznej na Dolnym Śląsku w latach 1945–1990. Wydarzenie zgromadzi wybitnych historyków, świadków tamtych dni oraz przedstawicieli najważniejszych instytucji…








