Home Telefon

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny jako Stowarzyszenie zorganizowaliśmy żywą lekcję historii. Tym razem nasi koledzy odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

W spotkaniu z uczniami uczestniczyli prezes SOAZM, Wiesław Pawłowski oraz koledzy: Mirosław Młodecki i Leszek Czwaczka. Spotkaliśmy się z uczniami ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Hubala w Polkowicach. Opowiadaliśmy przede wszystkim o historii naszego regionu – Zagłębia Miedziowego – w kontekście wydarzeń, jakie miały miejsce w ponurym okresie stanu wojennego. Uczniom przybliżyliśmy historię tragicznych wydarzeń z 31 sierpnia 1982 roku, do których doszło na ulicach Lubina. Wydarzenia te zostały oficjalnie nazwane przez historyków Zbrodnią Lubińską.

Sporo miejsca poświęciliśmy również wydarzeniom, do których doszło 17 grudnia 1981 roku, czyli pacyfikacji Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach. Cieszymy się, że uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści naszych kolegów o historii, nie tak odległej przecież.

Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach za zaproszenie oraz burmistrzowi Łukaszowi Puźnieckiemu za przychylność i zainteresowanie naszymi działaniami edukacyjnymi.