Home Telefon

Zaproszenie na ciekawe wydarzenia w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Dzięki Pani Anieli Sakwa, mamy zaproszenie na ważne spotkania i wydarzenia w Polsce, które będziemy Państwu cyklicznie polecać.

Zaproszenie na uroczystości w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL –
w imieniu dyrektora Filipa Musiała zapraszamy na nadchodzące wydarzenia, które odbędą się w murach dawnego więzienia na Rakowieckiej 37.

25 listopada (piątek) godz. 18.00 odbędzie się pokaz premierowy filmu dokumentalnego „Grupa Pileckiego” w reż. Grzegorza Juchiewicza. Pokaz zaplanowano w Świetlicy w Pawilonie Głównym muzeum, wstęp za zaproszeniami. Proszę o zgłaszanie chętnych do wzięcia udziału w premierze.
Współorganizator: Fundacja „Dumni z Polski”

26 listopada (sobota) godz. 11.00 – comiesięczna Msza św. w rocznicę aresztowania abpa Antoniego Baraniaka, którą odprawi ks. Jarek Wąsowicz. X Pawilon. Serdecznie zapraszamy!

27 listopada (niedziela) godz. 18.00 – „Wolność i Nadzieja”. Koncert z osobistymi wspomnieniami Haliny Frąckowiak i Krystyny Prońko z lat 80. Prowadzenie Marcin Kwaśny. Ogrzewany namiot. Wstęp wolny. Szczególnie pragniemy zaprosić osoby związane z Fundacją i opozycjonistów antykomunistycznych na ten niezwykły koncert. Myślimy, że przeniesie nas wszystkich w lata osiemdziesiąte, będzie czasem wspomnień i spotkań. Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Józefa Szaniawskiego, Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska.