Home Telefon

Wspólna modlitwa w obronie świętego Jana Pawła II

W niedzielę, 19 marca, jako Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego, zaprosiliśmy mieszkańców Legnicy i okolic do wspólnej modlitwy w obronie świętego Jana Pawła II i wartości chrześcijańskich oraz Kościoła Katolickiego.

Bezpardonowe i nieuzasadnione ataki na papieża Polaka – świętego Jana Pawła II – szerzone przez niektóre media są atakiem na cały polski Kościół i wartości chrześcijańskie. Jako Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego stanowczo sprzeciwiamy się szarganiu dobrego imienia Wielkiego Polaka – Ojca Świętego!

Dlatego w niedzielę, 19 marca, zaprosiliśmy mieszkańców Legnicy do wspólnej modlitwy. Spotkaliśmy się pod pomnikiem świętego Jana Pawła II w centrum miasta, by pomodlić się za naszego papieża. Wspólnie odśpiewaliśmy Barkę – ulubioną pieśń Ojca Świętego, odmówiliśmy też litanię do Św. Jana Pawła II, które poprowadził ksiądz Artur Jaguszczak, wikariusz parafii katedralnej.

Na nabożeństwie obecny był również nasz opiekun duchowy, ksiądz profesor Stanislaw Araszczuk, który w swoim wystąpieniu powiedział o Naszym Największym Polaku i Honorowym Obywatelu Miasta Legnicy, o tym abyśmy bronili Świętości i wiary. Na zakończenie odśpiewaliśmy pieśń „Boże coś Polskę”. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Krystyna Marcinowska.

Zdjęcia Monika Poręba – Zadrożna Radio Plus Legnica.