Home Telefon

Opozycja we Wrocławiu w latach 1981-1989 – dwudniowa konferencja

Członkowie naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w dwudniowej ogólnopolskiej konferencji pt: "Opozycja we Wrocławiu w latach 1981 - 1989".

W pierwszym dniu konferencji wysłuchaliśmy wystąpienia szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz wykładu dyrektora wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie swoje wykłady wygłosili prof. Włodzimierz Suleja i Artur Adamski. Po części wykładowej, mieliśmy okazję zwiedzić wystawę okolicznościową poświęconą powojennej historii Wrocławia.

W drugim dniu konferencji wzięliśmy udział we mszy świętej w kościele pw. Klemensa Dworzaka. Po zakończonej liturgii, zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski i Starówkę.

W tej dwudniowej konferencji, nasze Stowarzyszenie reprezentowali Wiesław Pawłowski, Antoni Wysocki, Eugeniusz Liszewski, ks. prof. Stanisław Araszczuk. Licznie stawiły się także delegacje m.in. z Gdańska, Krakowa czy Katowic.

Dziękujemy za zaproszenie na konferencję. Było to bardzo pouczające, wartościowe i niezwykle bogate w wiedzę spotkanie. Liczymy, że będziemy mieć częściej okazję do podobnych spotkań i integracji.