Home Telefon

Konkurs pt. „Najciekawsza praca związana z tematyką ruchu niepodległościowego w Zagłębiu Miedziowym w latach 1980-1989” został rozstrzygnięty.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego, w ramach uczestniczenia w programie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, zorganizowało konkurs na najciekawszą pracę związaną z tematyką ruchu niepodległościowego w Zagłębiu Miedziowym w latach 1980-1989.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych i rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią regionu Zagłębia Miedziowego.

Na konkurs wpłynęło prawie 40 prac. Komisja konkursowa wybrała 5 najciekawszych prac, a ich autorzy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.