Home Telefon

Reportaż o opozycjonistach, którzy chcieli „wysadzić system”

Na łamach portalu Internetowego wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej TVP3, można obejrzeć ciekawy reportaż o dawnych działaczach opozycji antykomunistycznej, którzy zasłynęli z podłożenia ładunków wybuchowych w okresie stanu wojennego, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec władzy ludowej i uciskowi aparatu bezpieczeństwa.

Materiał, który poświęcony jest słynnym „bombiarzom”, powstał przy współpracy z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W reportażu telewizyjnym występują świadkowie i uczestnicy tamtych wydarzeń – działacze dawnej opozycji antykomunistycznej w Zagłębiu Miedziowym.

Reportaż nosi nazwę: „Wysadzić system. Bomby w Zagłębiu Miedziowym” i jest jednym z odcinków cyklu reportaży, w których odkrywane są nieznane dotąd karty historii Dolnego Śląska.

Cały, 13-minutowy, reportaż można obejrzeć pod linkiem: https://wroclaw.tvp.pl/52649911/13-minut-w-przeszlosc-archiwa-dolnego-slaska. Aby obejrzeć film, należy skopiować podany link do nowej karty lub okna Internetowego.